Loading Logo

Özel Sarnıç Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Ağız Sağlığı Haftaları 2017

Ağız Sağlığı Haftaları 2017 - Özel Sarnıç Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Ağız Sağlığı Haftaları 2017

Colgate’in Türk Periodontoloji Derneği işbirliği ile 9 yıldır yürüttüğü Ağız Sağlığı Haftaları, bu yıl 1 Kasım – 30 Kasım 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek. “Hedef Mükemmel Ağız Sağlığı” sloganı ile yürütülecek proje süresince toplumun ağız ve diş sağlığı konusunda bilinçlendirilmesi ve koruyucu diş hekimliğinin yaygınlaştırılması amaçlanıyor.

Ağız Sağlığı Haftaları Nedir?
Ağız Sağlığı Haftaları, Colgate ve Türk Periodontoloji Derneği (TPD) tarafından gerçekleştirilen bir sosyal sorumluluk projesidir. Türkiye’deki ağız sağlığı bilincinin yerleştirilmesi için gerçekleştirilen proje; gelişmiş bir toplum olma yolunda, gönüllü diş hekimleri ile birlikte atılan önemli bir adımdır.Amacı; ağız ve diş sağlığı konusunda toplumun bilinçlendirilmesi, düzenli olarak diş hekimi kontrolüne gitme alışkanlığı kazandırılması, koruyucu Diş Hekimliği uygulamalarının yaygınlaştırılması, ve toplumun ağız ve diş sağlığının gelişimine katkıda bulunulması olan proje, gönüllü diş hekimleri katılımıyla gerçekleştiriliyor. Ülkemizde diş macunu ve diş fırçası tüketiminin, ağız ve diş sağlığına önem verilen diğer ülkelerle kıyaslandığında, özellikle kişi başı tüketim rakamlarında düşük seviyelerde olduğu görülmektedir.

Türk Periodontoloji Derneği
Türk Periodontoloji* Derneği (TPD) 1970 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Geride kalan 46 yıl içinde 46 kongre ve 25 sempozyum gerçekleştirmiştir. Hemen hepsi uluslararası olan bu kongrelerde ülkemizde periodontoloji alanında çalışan tüm genç bilim insanlarına ve tüm akademisyenlere bildirilerini sunma ve posterlerini sergileme, konferans verme gibi konularda zemin hazırlamıştır. Sempozyumlarda ise hem bir bilimsel konu seçilerek, ayrıntılı olarak irdelenmiş, hem de periodontoloji eğitimi ile ilgili konular üzerinde durulmuştur. Dernek bunun yanında toplumun ağız diş sağlığı konusunda bilgilenmesi için çeşitli çalışmalar yapmıştır ve yapmaya devam etmektedir. Derneğin merkez örgütü dışında Ankara ve İzmir şubeleri de aktif olarak çalışmalarını sürdürmektedir

ONLINE RANDEVU

!
!
!
!
!
Vazgeç
Doktorlar
Randevu almak istediğiniz doktor ismini seçerek o doktora randevu alabilirsiniz.
ÇALIŞMA SAATLERİ
Clock
Pazartesi
Salı
Çarşamba
Perşembe
Cuma
Cumartesi
Pazar
10:00 - 20:00
10:00 - 20:00
10:00 - 20:00
10:00 - 20:00
10:00 - 20:00
Kapalı
Kapalı

Bizlere çalışma saatleri içeriside ulaşabilir, randevu alabilirsiniz.